OHJELMA

Juhlateltta

 
 
 

P= puhe, speech
M= musiikki, music
J= juonto, hosting
T= tulkkaus, interpretation

20.6. // KESKIVIIKKO

 

19.00-20.30
Avajaisjuhla - Tulevaisuus ja toivo | Opening Service
Jippii 20-v. juhla
P: Outi Rossi, Marko Halttunen, Hannu Mars
M: Jippii-kuoro, joht. Katriina Junttila, Jippii-orkesteri, joht. Toni Mäki-Leppilampi
J: Merja Hakala

22.00-24.00
#nuortenilta | #youthnight
Eteenpäin perheenä
P: Sara ja Janne Saarela
M: LÄHIÖ worship

35391465831_f833edd851_o.jpg

21.6. // TORSTAI

Houseband: Valfrid Åkerlund ja Minttukirkon houseband

9.00-10.00
Ylistäen ja rukoillen päivään | Worship and Prayer
Rukous Israelin puolesta
Harri Kröger
 

11.00–12.30
Jumalanpalvelus | Service
Romanijuhla
P: Tino Varjola, Tuula Valentin
M: HouseBand, Rosita Mäntyniemi, Janne Hedman
J: Jussi Ärling

 

14.00-15.00
Raamattutunti | Bible Study
Israel ja Jumalan valtakunta
P: Pauli Karppinen
 

16.00-17.30
Israel-juhla  |  Israel Service
P: Paula Junttila, Janette Vuolteenaho, Heikki Jäntti, Mari Palomäki
M: Ulla ja Pete Ronkainen, Praisement
J: Harri Kröger

 

19.00–20.30
Evankeliumin ilta | Evening's Feast
Kristus  sinun toivosi
P: Juha Ketola
M: Freidiba Boodos, Hannu-Heikki Hyppönen & band
J: Anne Hyppönen

 

22.00-24.00
#nuortenilta | #youthnight
Eteenpän lupauksissa
P: Sara ja Janne Saarela
M: LÄHIÖ worship

35335542122_ec6545bc55_o.jpg

22.6. // PERJANTAI

Houseband: HOPE

9.00-10.00
Ylistäen ja rukoillen päivään | Worship and Prayer
Rukous Suomen puolesta
P: Anneli ja Jorma Lahikainen
 

11.00–12.30
Jumalanpalvelus | Service
P: Mooses Antero Laukkanen
Kommentaariraamatun esittely: Samuel Tedder ja Seppo Rajamäki

Tilaisuus lähetetään YLE Radio 1:llä sunnuntaina klo 11.
 

14.00-15.00
Raamattutunti | Bible Study
Perheet yhteiskunnan muutoksessa
P: Leevi Launonen

16.00-17.30
Missa Concordiae - Sovinnon messu | Missa Concordiae - Mass of Reconciliation
Musiikkiteatteri Valkia ja Levo Groove
P: Pekka Havupalo
J: Lasse Heikkilä

 

17.50-18.10
Lipunnosto kentällä | Raising the Finnish Flag
P: Mika Niikko
M: Ulla ja Paavo Pihlainen
 

19.00–20.30
Evankeliumin ilta | Evening's Feast
Kristus Suomen toivo
P: Juha Ketola, Henna Orava, Pekka Perho
M: Alajärven helluntaiseurakunnan kuoro, Roisi Roni
J: Kari KK Korhonen

 

22.00-24.00
#nuortenilta |  #youthnight
Eteenpäin armossa
P: Pekka Perho
M: ILTA music

18945613475_88360cb45c_o.jpg

23.6. // LAUANTAI

Houseband: J Sound

9.00-10.00
Ylistäen ja rukoillen päivään | Worship and Prayer
Rukous lähetystyön puolesta
Johanna ja Vance Dafoe, Katri Sannelvuo-Pitkänen, Pasi Pitkänen
 

11.00–12.30
Lähetysjumalanpalvelus | Missions Service
P: Shirley Siwi (Indonesia)
T: Samuel Tedder
J: Niilo Närhi

 

14.00-15.00
Raamattutunti | Bible Study
Maailma, lähetystyö ja minä
P: Stephen Fogarty (Alphacrucis College, Australia)
T: Tommi Lenho

16.00-17.30
Hengellisen musiikin juhla | Music Celebration
M: Maksetut viulut, Nina Åström
J: Tapani Sopanen

 

19.00–20.30
Evankeliumin ilta | Evening's Feast
Kristus maailman toivo
P: Charles Shaheen (Pakistan/Suomi), Mika Poutala
M: Arttu Koskenranta & band
J: Tero Ojasalo

22.00-23.00
Kirkkokonsertti Keuruun kirkossa | Concert in Keuruu Lutheran Church
M: Mika ja Aleksandra Nisula ja Matti Pesonen
 

22.00-24.00
#nuortenilta | #youthnight
Eteenpäin voimassa
P: Johan Forsbäck
M: ILTA music

35096390060_975627c9d4_o.jpg

24.6. // SUNNUNTAI

Houseband: Salla Pitkänen & band

9.00-10.00
Ylistäen ja rukoillen päivään | Worship and Prayer
Rukous seurakunnan puolesta
Heikki ja Päivi Tyrni
 

11.00–12.30
Ehtoollisjuhla | Communion Service
P: Petri Mäkilä
M: AMen

 

9090540575_382aaf8a15_o.jpg